6 aktuālākās tendences bruģēšanā 2019

Viegli tīrāms materiāls

Aizņemtajā ikdienā tīrīšanas darbi ir pēdējais, par ko gribam domāt, un kam vēlamies atvēlēt laiku. Tāpēc ir ļoti patīkami, ka tehnoloģijas strādā mūsu labā un atvieglo mūsu visu dzīves. Arī bruģēšanas materiāli iet līdzi laikam, un tie tiek apstrādāti ar īpašu tehnoloģiju, kas neļauj netīrumiem un mitrumam sabojāt bruģēto laukumu. Šāda materiāla izvēle nodrošinās seguma ilgtspējību un atvieglos jūsu ikdienu.

Dabisks izskats

Dabiska vide gan iekštelpās, gan āra dizainā ir ļoti aktuāla tendence. Tā rada miera un harmonijas sajūtu un tuvina cilvēkus dabai, kas mūsdienu tehnoloģiju laikmetā kļūst arvien aktuālāk un pieprasītāk. Tāpēc nav arī pārsteigums, ka vizuāli dabisks bruģakmens šobrīd ir modē. Krāsu izvēlē dominē brūnie un pelēkie toņi, tekstūra visbiežāk ir raupja un nelīdzena. Dažādu materiālu kombinēšana ar augiem un citiem elementiem radīs vienotu un senlaicīgu ainavas dizainu, kas lieliski papildinās dabiska izskata iekštelpu interjeru.

Neregulāri zīmējumi

Perfekcija vairs nav modē. Mazas nepilnības, mākslinieciska nekārtība un tuvošanās dabai ir tās dizaina iezīmes, kas šobrīd ir tik ļoti aktuālas. Tādēļ arvien vairāk tiek izvēlēts nelīdzenas virsmas un neregulāras formas bruģis, kā arī asimetriski zīmējumi. Tiek miksēti dažāda lieluma bruģakmeņi, kas tiek izvietoti šķietami haotiski, kopumā veidojot interesantu un oriģinālu izkārtojumu. Protams, neaizmirstot par dažādu augu un zāliena harmonisku mijiedarbību ar bruģētajiem laukumiem.

Dažādi līmeņi

Ir vērts padomāt par bruģētiem laukumiem dažādos līmeņos, kas jūsu izvēlētajai videi piešķirs raksturu un daudzdimensionālu iespaidu. Dažādi pakāpieni, oriģināli bruģētā laukuma nobeigumi, sienas u.c. risinājumi. Tas ir labs veids, kā padarīt ainavu interesantāku, nepārspīlējot ar nevajadzīgām ārišķībām un modernumu.

Krāsu salikumi

Šobrīd ir pieejami tik daudz un dažādu krāsu bruģēšanas materiāli, bet, kā bieži mēdz notikt, kad cilvēkam ir pārāk liela izvēle, rodas vēlme atgriezties pie vienkāršības un nesamākslotības. Droši varam apgalvot, šīs sezonas krāsa ir pelēkā. Ir pagājis tas laiks, kad pelēki bruģakmeņi šķita garlaicīgi un neizteiksmīgi. Daudzie pelēkā toņi un nokrāsas rada plašas kombināciju iespējas, veidojot atturīgu, bet tajā pašā laikā oriģinālu bruģēto laukumu. Sajaucot gaišo un tumšo, iegūsiet skaistu krāsu saspēli, kas lieliski “sadarbosies” gan ar dienas un saules gaismu, gan mākslīgo apgaismojumu.

Netradicionāli risinājumi

 Bruģēšanā 2019. gadā dominē pēc iespējas trakākas un oriģinālākas idejas. Dažādi pakāpieni, lielas, neregulāras plātnes, tekstūru un krāsu eklektika, teritoriju sadalošas sienas, vārdsakot – mākslinieciska nekārtība un individuāla pieeja katrā solī.