Apzaļumošana

Apzaļumošana

Zaļa vide un koki mums apkārt ne tikai priecē acis, bet arī spēj mazināt stresu, uzlabo veselību, paaugstina darba spējas un kopumā uzlabo dzīves kvalitāti. Improvement meistari vienlīdz svarīgi uztver gan estētisko, gan praktisko pusi apzaļumošanas darbu specifikā. Mēs ieteiksim un piedāvāsim piemērotākos risinājumus un materiālus tieši Jūsu vajadzībām, kā arī nodrošināsim rūpīgu un profesionālu rezultātu. Dažādi stādi un kopts zāliens noteikti piešķirs raksturu videi, ko vēlaties labiekārtot, un sniegs gandarījumu daudzu gadu garumā.

PAKALPOJUMU APRAKSTS

 
  1. Tūju jeb dzīvības koku dzīvžoga ierīkošana
 

Tūjas ir lielisks dzīvžoga materiāls, jo tās spēj augt gan sausās, gan mitrās vietās, kā arī vienlīdz labi jūtas gan ēnainā vidē, gan spēcīgā saulē. Tūjas ir ilgmūžīgi koki, kurām ir iespējams veidot dažādas formas, tos apcirpt un atjaunot. Dzīvžogam iesakām izvēlēties vidēja vai liela izmēra tūjas, lai tas būtu augstāks, piemērotas būs tieši rietumu tūjas (visām piedāvātajām tūjām stāda izmērs ir līdz 120 cm):

NosaukumsMaksimālais augstumsRaksturojums
Rietumu tūja “Boothii”4mBlīvi, konisks vainags. Aug ar daudzām galotnītēm
Rietumu tūja “Brabant”6mVainags ir neregulārs, koniski izplests, skujas - gaiši zaļas.
Rietumu tūja “Columna”7mVainags ir šaurs, kolonnveida, ar atstāvošiem zariem. Skujas ir tumši zaļas.
Rietumu tūja “Holmstrup”4mIzteikts kolonnveida vainags. Skujas ir zaļas, kas savu toni saglabās arī ziemā.
Rietumu tūja “Golden Smaragd”4mKonisks, ļoti kompakts vainags. Skujas - koši dzeltenas visu gadu.
Rietumu tūja “Rheingold”2,5mLodveida, koniski izplests vainags. Dzeltenas, adatveida skujas. Ziemā maina nokrāsu uz rūsganu.
Rietumu tūja “Smaragd”4mAugsts, šaurs un kompakts vainags un izteikta galotne. Tumši zaļas skujas.
2. Mulčēšana

Mulča mazinās nepieciešamību bieži ravēt iekopto teritoriju, kā arī akcentēs Jūsu dārza apstādījumus. 

Improvement piedāvā:

  • Minerālās mulčas veida ieklāšana
    Izvēles iespējas – oļi, šķembas, smalki akmentiņi, smilts un grants. Oļi, šķembas un smalki akmentiņi ir izteikti dekoratīvs mulčas materiāls, ar kuru lieliski var veidot krāsainus, mozaīkas tipa laukumus, jo tas ir kombinējams arī ar krāsotām mulčām.
  • Skuju koku mizu un šķeldas mulčas ieklāšanas
    Skuju koku mizu mulču piedāvājam ieklāt trīs frakcijās – smalko, vidējo vai rupjo (pēc nepieciešamības). Piedāvājam arī populāro un ilgākas iedarbības šķeldas mulču.
3. Zāliena sēšana, mauriņa ierīkošana

Mēs piedāvājam ierīkot skaistu zālienu, kas kaplos, kā Jūsu apkārtējās vides vizītkarte. Pirms zāliena ierīkošanas tiek sagatavota pamatne, sagādāta melnzeme, kas tiek izlīdzināta. Ja tas nepieciešams, laukums tiek atbrīvots arī no saknēm un akmeņiem. Improvement piedāvā dažādus zāliena sēklu maisījumus un ieteiks piemērotāko tieši Jums.

4. Melnzeme

Viens no zāliena ilgtspējības faktoriem ir kvalitatīva un piemērota melnzeme.Tā nevar būt ne pārāk kūdraina, ne pārāk smilšaina, tādēļ mūsu padoms un pieredze nāks palīgā, izvēloties piemērotāko melnzemi tieši Jūsu vajadzībām.

Improvement meistari sagādās melnzemi zālāja sēšanai, kā arī pirms darbu sākšanas, sagatavos pamatni ar jau izsijātu melnzemi.

Ar skatu nākotnē

Mēs nekad neapstājamies pie sasniegtā, vienmēr meklējam jaunus izaicinājumus un papildinām savu pakalpojumu klāstu.  Drīzumā plānojam pievienot savai komandai arī ainavu dizaina profesionāļus, kas spēs sniegt visaptverošākus un pilnvērtīgākus labiekārtošanas pakalpojumus.